Digi-Talenty May 2021: Wyniki

I już minął maj!  Dziś 1 czerwca uczestnicy majowej edycji Digi-Talenty mogą się cieszyć wynikami.

Tym razem na konkurs wpłynęło 507 zgłoszeń w różnych kategoriach.

Łącznie około 1000 uczestników wzięli udział  w majowej edycji.

Uczestnicy reprezentowali 19 krajów: Białoruś, Litwę, Łotwę, Mołdawię, Hiszpanię, Bosnia i Hercegowinę, Chiny, Polskę, Rosję, Ukrainę, Francję, Macedonię, Republikę Serbską, Kosowo, Cypr Północny, Uzbekistan, Azerbejdżan, Estonię i Armenię. 

Uczestnicy w wieku od 6 lat i wyżej przedstawili swoje talenty w różnych kategoriach wokalnych, tanecznych, teatralnych i instrumentalnych.

Trzeba zaznaczyć że w tej edycji wszyscy dostali punkty dla otrzymania nagrody Laureata lub Wyróżnienia. Nie było ani jednej oceny na Dyplom Uczestnika, co mówi o wysokim poziomie wykonawców.

 Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy, aby chęć tworzenia i rozwoju nie zniknęła!

 Przedstawiamy nasze międzynarodowe jury: 

 1. Irina Narbekova
  Członek Związku Twórców Filmów, członek Związku Pracowników Teatru, członek Gildii Aktorów Białoruskiego Kina, główny scenograf, aktorka teatralna i filmowa, Honorowy Artysta Białorusi.
 2. Maryna Leanovich
  Nauczyciel śpiewu ludowego. Zwycięzca międzynarodowych konkursów. Dyrektor kreatywny Artivities, Rosja-Białoruś.
 3. Mariola Sójka
  Specjalista w nowoczesnych formach tańca, zdobywczyni regionalnych i państwowych nagród w dziedzinie kultury i edukacji, Polska.
 4. Viltali Papish
  choreograf — reżyser; nauczyciel techniki tanecznej współczesny jazz (jazz contemp); inicjator wielu projektów w Indiach, Chinach, Nepalu, Francji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów twórczości.
 5. Tetiana Charnoknyzhnaya
  Choreograf; nauczyciel techniki tanecznej jazz contemp; inicjator wielu kreatywnych projektów w Europie i Azji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów. Choreograf Szkoły tańca współczesnego „Strumienie” Dniepr(Ukraina)
 6. Aliаksandra Beshta
  Nauczyciel sztuki i rzemiosła, autor projektów laureatów republikańskich konkursów sztuki dekoratorskiej.
 7. Olga Louque
  Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. W przeszłości była solistką Orkiestry Instrumentów Ludowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego.
  Zwycięzca kilku prestiżowych konkursów na Białorusi i w Polsce. Przez wiele lat pracowała jako kierownik Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Plłomień”, wielokrotnego laureata republikańskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Uczniowie Olgi, soliści instrumentalni i wokaliści, są także wielokrotnymi laureatami międzynarodowych konkursów. Olga Louque wykładała również w Szkole Wczesnego Rozwoju. Doświadczenie w nauczaniu ponad 20 lat.
  Olga jest również absolwentką Białoruskiej Akademii Kształcenia Podyplomowego, gdzie uzyskała specjalizację „Logopeda”. M ponad 15 lat doświadczenia jako logopeda.
  Olga Louque jest założycielką i dyrektorką North Texas Talentville School (Teksas, USA), w której dzieci od 1 roku życia rozwijają swoje talenty w różnych kierunkach. Głównym jest muzyka!
 8. Oksana Kulchytskaya
  Autor piosenek dla dzieci i dorosłych, dyrektor teatru piosenki dla dzieci «Notki», nauczyciel muzyki, nauczyciel śpiewu estradowego w Jedynej na Ukrainie szkole jazzu i sztuk rozrywkowych (Kijów, Ukraina), Magistr muzyki.
 9. Victoria Sage
  Absolwentka Akademii Muzyki, Teatru i Sztuk Pięknych, Mołdawia. Mieszka w Dallas w USA. Wykłada muzykę w Studio muzycznym «Music and Arts», chórmistrz / akompaniator przy stowarzyszeniu Christian Church w Dallas Fort Worth.
 10. Anastasia Balysh
  artystka z Białorusi. Uczestnik wielu wystaw za granicą i w kraju. Obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, w muzeach na Białorusi oraz w zbiorach Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ilustrator książek dla dzieci (wydawnictwa amerykańskie i krajowe). Organizator plenerów kreatywnych. Członek stowarzyszenia twórczego „Mastak”.
 11. Alexander Vinokurov
  Nauczyciel instrumentów dętych (klarnet, saksofon, flet). Dyrygent i muzyk. Mieszka w Berlinie. Ukończył Państwowy Instytut Kultury w Petersburgu i ma 30-letnie doświadczenie w nauczaniu w Rosji i Niemczech. Gra i uczy dzieci i dorosłych tradycyjnej muzyce klezmerskiej. Przez trzy lata reżyserował projekt w Domu Janusza Korczaka w Berlinie, pierwszej niemieckiej dziecięcej orkiestrze klezmerskiej.
  Obecnie prowadzi dwa projekty: 1) nauczanie muzyki klezmerskiej od poziomu podstawowego na klarnecie; 2) autorska metoda nauczania gry na hawajskim instrumencie dętym — Classik Xaphoon dla osób rosyjskojęzycznych z całego świata od poziomu początkowego.  Przygotowuje przyszłych muzyków do studiów w instytucjach muzycznych, prowadzi warsztaty dla zespołów dętych, a także prowadzi konsultacje i szkolenia online. (Niemcy — Rosja).
 12. Hanna Leanovich
  Aktorka teatralna i filmowa. Absolwent Moskiewskiego Instytutu Kultury. Prezes firmy Artivities. Rosja
 13. Katarzyna Grudzień 
  polonistka, instruktor teatralny w Puławskim Ośrodku Kultury «Dom Chemika», założycielka teatru SPUT², prowadzi warsztaty teatralne, recytatorskie oraz z zakresu komunikacji interpersonalnej.
 14. Magdalena Ziółkowska 
  choreograf, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, wykładowca na studiach podyplomowych, współwłaściciel Studia Artystycznego Maciej w Zabrzu. Jest laureatką wielu nagród artystycznych z zakresu tańca, gry na instrumentach oraz śpiewu. Komponuje piosenki dla dzieci i pisze książki z zakresu edukacji muzycznej. Jednak przede wszystkim jest nauczycielem  i ambasadorem dobrej jakości w polskiej edukacji muzycznej.
 15. Larysa Sakalova
  Kierownik wydziału artystycznego Dziecięcej szkoły artystycznej w Zasławlu, od 2005 roku członek Kreatywnego stowarzyszenia publicznego „Mastak”, laureat wielu regionalnych, republikańskich i międzynarodowych konkursów, posiadacz honorowych dyplomów w dziedzinie kultury. Białoruś
 16. Galkovskaya Irina
  muzykolog, członek rad artystycznej i metodycznej  Pskowskiego Okręgowego Koledżu Artystyczneg im. Rimskiego-Korsakowa, nauczyciel z Wyższą kategorią kwalifikacji, absolwent Państwowego Konserwatorium w Kazaniu. Od 11 lat kieruje jedną z najmłodszych i najbardziej obiecujących specjalności uczelni — „Muzyczna Sztuka Estradowa”. Rosja
 17. Marina Kreskova Nauczyciel-choreograf, kierownik dziecięcego studia choreografii, finalista TV show „Mogę!” (białoruska wersja Mam Talent) Mińsk! Dyrektor konkursu „Piękno Rosji” Rosja-Białoruś.

PROTOKÓŁ KONKURSU