DIGI-TALENTY WIOSNA 2021: WYNIKI

Już są wyniki  XVII Międzynarodowego Konkursu  Internetowego 
 Digi-Talenty Wiosna 2021 !!!

W ciągu 2 tygodni wpłynęło 485 zgłoszeń. I co ciekawe, 70% zgłoszeń zostali wysłane w 2 ostatnich dniach.
Uczestnicy tym razem reprezentowali 23 kraje: Białoruś, Litwę, Łotwę, Tajlandię, Turcję, Mołdawię, Bułgarię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę,  Polskę, Rosję, Ukrainę, Włochy, Hiszpanię, Rumunię, Kazachstan, Cypr,
Ukraina (ŁRN),  Północny Cypr, Uzbekistan, Węgry, Azerbejdżan i Izrael.

Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom przygotowania uczestników,  nawet w warunkach zdalnego nauczania.

 Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalej rozwijać swój talent!

 Przedstawiamy nasze międzynarodowe jury: 

 1. Irina Narbekova
  Członek Związku Twórców Filmów, członek Związku Pracowników Teatru, członek Gildii Aktorów Białoruskiego Kina, główny scenograf, aktorka teatralna i filmowa, Honorowy Artysta Białorusi.
 2. Maryna Leanovich
  Nauczyciel śpiewu ludowego. Zwycięzca międzynarodowych konkursów. Dyrektor kreatywny Artivities, Rosja-Białoruś.
 3. Mariola Sójka
  Specjalista w nowoczesnych formach tańca, zdobywczyni regionalnych i państwowych nagród w dziedzinie kultury i edukacji, Polska.
 4. Vitali Papish
  choreograf — reżyser; nauczyciel techniki tanecznej współczesny jazz (jazz contemp); inicjator wielu projektów w Indiach, Chinach, Nepalu, Francji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów twórczości.
 5. Tetiana Charnoknyzhnaya
  Choreograf; nauczyciel techniki tanecznej jazz contemp; inicjator wielu kreatywnych projektów w Europie i Azji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów. Choreograf Szkoły tańca współczesnego „Strumienie” Dniepr(Ukraina)
 6. Aliаksandra Beshta
  Nauczyciel sztuki i rzemiosła, autor projektów laureatów republikańskich konkursów sztuki dekoratorskiej.
 7. Olga Louque
  Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. W przeszłości była solistką Orkiestry Instrumentów Ludowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego.
  Zwycięzca kilku prestiżowych konkursów na Białorusi i w Polsce. Przez wiele lat pracowała jako kierownik Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Plłomień”, wielokrotnego laureata republikańskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Uczniowie Olgi, soliści instrumentalni i wokaliści, są także wielokrotnymi laureatami międzynarodowych konkursów. Olga Louque wykładała również w Szkole Wczesnego Rozwoju. Doświadczenie w nauczaniu ponad 20 lat.
  Olga jest również absolwentką Białoruskiej Akademii Kształcenia Podyplomowego, gdzie uzyskała specjalizację „Logopeda”. M ponad 15 lat doświadczenia jako logopeda.
  Olga Louque jest założycielką i dyrektorką North Texas Talentville School (Teksas, USA), w której dzieci od 1 roku życia rozwijają swoje talenty w różnych kierunkach. Głównym jest muzyka!
 8. Svetlana Levchenko
  Nauczyciel — choreograf, reżyser programów pokazowych, organizator projektów z zakresu kultury i sztuki, autorka pomysłu i twórca konkursów młodzieżowych: „Miss un Misters Rīgas Talants”, „Deju Maratons 2015”, „Princese-īkstīte 2016”, „Hit Parade Parodia 2014 i 2015 ”, szef teatru tańca współczesnego„ MAGIC DANCE ”, wielokrotny zwycięzca i laureat międzynarodowych festiwali i konkursów na Łotwie i w Europie. (Rosja)
 9. Oksana Kulchitskaya
  Autor piosenek dla dzieci i dorosłych, dyrektor teatru piosenki dla dzieci «Notki», nauczyciel muzyki, nauczyciel śpiewu estradowego w Jedynej na Ukrainie szkole jazzu i sztuk rozrywkowych (Kijów, Ukraina), Magistr muzyki.
 10. Victoria Sage
  Absolwentka Akademii Muzyki, Teatru i Sztuk Pięknych, Mołdawia. Mieszka w Dallas w USA. Wykłada muzykę w Studio muzycznym «Music and Arts», chórmistrz / akompaniator przy stowarzyszeniu Christian Church w Dallas Fort Worth.
 11. Anastasia Balysh
  artystka z Białorusi. Uczestnik wielu wystaw za granicą i w kraju. Obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, w muzeach na Białorusi oraz w zbiorach Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ilustrator książek dla dzieci (wydawnictwa amerykańskie i krajowe). Organizator plenerów kreatywnych. Członek stowarzyszenia twórczego „Mastak”.
 12. Alexander Vinokurov
  Nauczyciel instrumentów dętych (klarnet, saksofon, flet). Dyrygent i muzyk. Mieszka w Berlinie. Ukończył Państwowy Instytut Kultury w Petersburgu i ma 30-letnie doświadczenie w nauczaniu w Rosji i Niemczech. Gra i uczy dzieci i dorosłych tradycyjnej muzyce klezmerskiej. Przez trzy lata reżyserował projekt w Domu Janusza Korczaka w Berlinie, pierwszej niemieckiej dziecięcej orkiestrze klezmerskiej.
  Obecnie prowadzi dwa projekty: 1) nauczanie muzyki klezmerskiej od poziomu podstawowego na klarnecie; 2) autorska metoda nauczania gry na hawajskim instrumencie dętym — Classik Xaphoon dla osób rosyjskojęzycznych z całego świata od poziomu początkowego.  Przygotowuje przyszłych muzyków do studiów w instytucjach muzycznych, prowadzi warsztaty dla zespołów dętych, a także prowadzi konsultacje i szkolenia online. (Niemcy — Rosja).
 13. Hanna Leanovich
  Aktorka teatralna i filmowa. Absolwent Moskiewskiego Instytutu Kultury. Prezes firmy Artivities. Rosja
 14.  Magdalena Ziółkowska
  choreograf, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, wykładowca na studiach podyplomowych, współwłaściciel Studia Artystycznego Maciej w Zabrzu. Jest laureatką wielu nagród artystycznych z zakresu tańca, gry na instrumentach oraz śpiewu. Komponuje piosenki dla dzieci i pisze książki z zakresu edukacji muzycznej. Jednak przede wszystkim jest nauczycielem  i ambasadorem dobrej jakości w polskiej edukacji muzycznej. 
 15. Larysa Sakalova
  Kierownik wydziału artystycznego Dziecięcej szkoły artystycznej w Zasławlu, od 2005 roku członek Kreatywnego stowarzyszenia publicznego „Mastak”, laureat wielu regionalnych, republikańskich i międzynarodowych konkursów, posiadacz honorowych dyplomów w dziedzinie kultury. Białoruś
 16. Galkovskaya Irina
  muzykolog, członek rad artystycznej i metodycznej  Pskowskiego Okręgowego Koledżu Artystyczneg im. Rimskiego-Korsakowa, nauczyciel z Wyższą kategorią kwalifikacji, absolwent Państwowego Konserwatorium w Kazaniu. Od 11 lat kieruje jedną z najmłodszych i najbardziej obiecujących specjalności uczelni — „Muzyczna Sztuka Estradowa”. Rosja
 17. Liakhovich Aliaksandr
  Trzykrotny zdobywca Pucharu Świata i Międzynarodowego Mistrza Sportu Republiki Białoruś w tańcu sportowym. Brązowy medalista pokazowych mistrzostw Republiki Białorusi. Absolwent Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Nauczyciel warsztatów w ramach projektu „Lato w wielkim mieście z Radiem Unistar”, prowadzący warsztatów w ramach II Igrzysk Europejskich. Zwycięzca Otwartych Mistrzostw Niemiec. Uczestnik Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju w Republice Białorusi. Dyrektor Centrum Tańca „ALL” Mińsk, Białoruś

PROTOKÓŁ KONKURSU