Digi-Talenty Lato 2021 za nami!

Przyjaciele!

Letnia edycja Konkursu „Digi-Talenty ” za nami! Otrzymano około 300 zgłoszeń. Uczestnicy tej edycji przedstawiali  14 krajów: Białoruś, Rosja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Polska, Hiszpania, Mołdawia, Azerbejdżan, USA, Cypr Północny, Węgry, Izrael, Bułgaria.

Bardzo się cieszymy, że nawet podczas wakacji talenty wciąż się rozwijają, tworzą i doskonalą swoje umiejętności. Wszystkim laureatom i zdobywcom wyróżnień gratulujemy wyników i życzymy nowych osiągnięć.

Członkowie naszego jury również zwracają się do uczestników z takimi samymi życzeniami:

 1. Polyakov Aliaksandr
  Dyrektor Państwowej Instytucji Edukacyjnej „Republikańskie Gimnazjum-Kolegium Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej”, nauczyciel  wydziału fortepianu. Od 2008 roku jest solistą Białoruskiego Towarzystwa Filharmonii Państwowej. Laureat międzynarodowych konkursów i uczestnik międzynarodowych festiwali.
 2. Maryna Leanovich
  Nauczyciel śpiewu ludowego. Zwycięzca międzynarodowych konkursów. Dyrektor kreatywny Artivities, Rosja-Białoruś.
 3. Mariola Sójka
  Specjalista w nowoczesnych formach tańca, zdobywczyni regionalnych i państwowych nagród w dziedzinie kultury i edukacji, Polska.
 4. Viltali Papish
  choreograf — reżyser; nauczyciel techniki tanecznej współczesny jazz (jazz contemp); inicjator wielu projektów w Indiach, Chinach, Nepalu, Francji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów twórczości.
 5. Tetiana Charnoknyzhnaya
  Choreograf; nauczyciel techniki tanecznej jazz contemp; inicjator wielu kreatywnych projektów w Europie i Azji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów. Choreograf Szkoły tańca współczesnego „Strumienie” Dniepr(Ukraina)
 6. Aliаksandra Beshta
  Nauczyciel sztuki i rzemiosła, autor projektów laureatów republikańskich konkursów sztuki dekoratorskiej.
 7. Oksana Kulchytskaya
  Autor piosenek dla dzieci i dorosłych, dyrektor teatru piosenki dla dzieci «Notki», nauczyciel muzyki, nauczyciel śpiewu estradowego w Jedynej na Ukrainie szkole jazzu i sztuk rozrywkowych (Kijów, Ukraina), Magistr muzyki.
 8. Anastasia Balysh
  artystka z Białorusi. Uczestnik wielu wystaw za granicą i w kraju. Obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, w muzeach na Białorusi oraz w zbiorach Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ilustrator książek dla dzieci (wydawnictwa amerykańskie i krajowe). Organizator plenerów kreatywnych. Członek stowarzyszenia twórczego „Mastak”.
 9. Alexander Vinokurov
  Nauczyciel instrumentów dętych (klarnet, saksofon, flet). Dyrygent i muzyk. Mieszka w Berlinie. Ukończył Państwowy Instytut Kultury w Petersburgu i ma 30-letnie doświadczenie w nauczaniu w Rosji i Niemczech. Gra i uczy dzieci i dorosłych tradycyjnej muzyce klezmerskiej. Przez trzy lata reżyserował projekt w Domu Janusza Korczaka w Berlinie, pierwszej niemieckiej dziecięcej orkiestrze klezmerskiej.
  Obecnie prowadzi dwa projekty: 1) nauczanie muzyki klezmerskiej od poziomu podstawowego na klarnecie; 2) autorska metoda nauczania gry na hawajskim instrumencie dętym — Classik Xaphoon dla osób rosyjskojęzycznych z całego świata od poziomu początkowego.  Przygotowuje przyszłych muzyków do studiów w instytucjach muzycznych, prowadzi warsztaty dla zespołów dętych, a także prowadzi konsultacje i szkolenia online. (Niemcy — Rosja).
 10. Hanna Leanovich
  Aktorka teatralna i filmowa. Absolwent Moskiewskiego Instytutu Kultury. Prezes firmy Artivities. Rosja
 11. Katarzyna Grudzień 
  polonistka, instruktor teatralny w Puławskim Ośrodku Kultury «Dom Chemika», założycielka teatru SPUT², prowadzi warsztaty teatralne, recytatorskie oraz z zakresu komunikacji interpersonalnej.
 12. Magdalena Ziółkowska 
  choreograf, nauczyciel rytmiki i kształcenia słuchu w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach, wykładowca na studiach podyplomowych, współwłaściciel Studia Artystycznego Maciej w Zabrzu. Jest laureatką wielu nagród artystycznych z zakresu tańca, gry na instrumentach oraz śpiewu. Komponuje piosenki dla dzieci i pisze książki z zakresu edukacji muzycznej. Jednak przede wszystkim jest nauczycielem  i ambasadorem dobrej jakości w polskiej edukacji muzycznej.
 13. Larysa Sakalova
  Kierownik wydziału artystycznego Dziecięcej szkoły artystycznej w Zasławlu, od 2005 roku członek Kreatywnego stowarzyszenia publicznego „Mastak”, laureat wielu regionalnych, republikańskich i międzynarodowych konkursów, posiadacz honorowych dyplomów w dziedzinie kultury. Białoruś
 14. Kuzmina Lidia
  Dyrektor Państwowej Budżetowej Zawodowej Instytucji Edukacyjnej Kraju Krasnodarskiego „College Sztuki m. Soczi” (w skrócie GBPOU), Honorowy Pracownik Kultury Kubania, laureat P.I. Bazhanova, laureatka nagrody „Kobieta Roku Miasta Soczi” w nominacji „Człowiek na swoim miejscu” i innych. Otrzymała medale „Za wybitny wkład w rozwój miasta Soczi”, „Honor i uznanie mieszkańców Soczi”.

WYNIKI >>>