Digi-Talenty Jesień 2020: Wyniki

A więc XIV Międzynarodowy Konkurs Internetowy „Digi-Talenty Jesień 2020” dobiegł końca.

Konkursy na odległość są obecnie bardzo ważne dla motywowania kreatywności dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że w jesiennej edycji naszego konkursu wzięło udział około 400 młodych i starszych talentów z różnych krajów.
Jury miało okazję ocenić prace uczestników z Białorusi, Ukrainy, Polski, Estonii, Rosji (w tym Republiki Baszkotorstan, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Kyrgyzstanu, Kazachstanu, Turcji, USA

Jury oceniało prace w różnych kategoriach: wokal estradowy i ludowy, sztuka cyrkowa, taniec dziecięcy, gatunek instrumentalny, recytacja i teatr, a także plastyka i sztuka dekoratorska, teledysk i teatr mody.

Podziękowania należą się naszym jurorom za profesjonalizm i obiektywną ocenę uczestników

1. Irina Narbekova
Członek Związku Twórców Filmów, członek Związku Pracowników Teatru, członek Gildii Aktorów Białoruskiego Kina, główny scenograf, aktorka teatralna i filmowa, Honorowy Artysta Białorusi.

2. Maryna Leanovich
Nauczyciel śpiewu ludowego. Zwycięzca międzynarodowych konkursów. Dyrektor kreatywny Artivities, Rosja-Białoruś.

3. Mariola Sójka
Specjalista w nowoczesnych formach tańca, zdobywczyni regionalnych i państwowych nagród w dziedzinie kultury i edukacji, Polska.

4. Natalia Nikolska
Absolwent Pracowni Reżyserii Indywidualnej (prowadzonej przez Borisa Juchananowa), studiowała śpiew klasyczny u nauczyciela M.A. Kikinej. Współautorka i aktorka spektaklu „Bella Сura” Teatr dramatyczny C.K. Norwida w Jeleniej Górze, która została nominowana do prestiżowej nagrody „Paszport Polityki” w kategorii „Wydarzenie w Życiu muzycznym” w 2006 roku. Obecnie jest wokalistką Breslauer Cocktail i Retro Power Band. Mieszka i pracuje w Polsce.

5. Viltali Papish
choreograf — reżyser; nauczyciel techniki tanecznej współczesny jazz (jazz contemp); inicjator wielu projektów w Indiach, Chinach, Nepalu, Francji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów twórczości.

6. Tetiana Charnoknyzhnaya
Choreograf; nauczyciel techniki tanecznej jazz contemp; inicjator wielu kreatywnych projektów w Europie i Azji. Członek wielu międzynarodowych festiwali i kreatywnych laboratoriów. Choreograf Szkoły tańca współczesnego „Strumienie” Dniepr(Ukraina)

7. Aliаksandra Beshta
Nauczyciel sztuki i rzemiosła, autor projektów laureatów republikańskich konkursów sztuki dekoratorskiej.

8. Olga Louque
Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. W przeszłości była solistką Orkiestry Instrumentów Ludowych Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego.
Zwycięzca kilku prestiżowych konkursów na Białorusi i w Polsce. Przez wiele lat pracowała jako kierownik Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „Plłomień”, wielokrotnego laureata republikańskich i międzynarodowych konkursów i festiwali. Uczniowie Olgi, soliści instrumentalni i wokaliści, są także wielokrotnymi laureatami międzynarodowych konkursów. Olga Louque wykładała również w Szkole Wczesnego Rozwoju. Doświadczenie w nauczaniu ponad 20 lat.
Olga jest również absolwentką Białoruskiej Akademii Kształcenia Podyplomowego, gdzie uzyskała specjalizację „Logopeda”. M ponad 15 lat doświadczenia jako logopeda.
Olga Louque jest założycielką i dyrektorką North Texas Talentville School (Teksas, USA), w której dzieci od 1 roku życia rozwijają swoje talenty w różnych kierunkach. Głównym jest muzyka!

9. Svetlana Levchenko
Nauczyciel — choreograf, reżyser programów pokazowych, organizator projektów z zakresu kultury i sztuki, autorka pomysłu i twórca konkursów młodzieżowych: „Miss un Misters Rīgas Talants”, „Deju Maratons 2015”, „Princese-īkstīte 2016”, „Hit Parade Parodia 2014 i 2015 ”, szef teatru tańca współczesnego„ MAGIC DANCE ”, wielokrotny zwycięzca i laureat międzynarodowych festiwali i konkursów na Łotwie i w Europie. (Łotwa/Rosja)

10. Oksana Kulchitskaya
Autor piosenek dla dzieci i dorosłych, dyrektor teatru piosenki dla dzieci «Notki», nauczyciel muzyki, nauczyciel śpiewu estradowego w Jedynej na Ukrainie szkole jazzu i sztuk rozrywkowych (Kijów, Ukraina), Magistr muzyki.

11. Zhanna Hrytsava
nauczyciel muzyki, kierownik studia wokalnego, piosenkarka, autorka piosenek.

12. Anastasia Balysh
artystka z Białorusi. Uczestnik wielu wystaw za granicą i w kraju. Obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych na całym świecie, w muzeach na Białorusi oraz w zbiorach Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ilustrator książek dla dzieci (wydawnictwa amerykańskie i krajowe). Organizator plenerów kreatywnych. Członek stowarzyszenia twórczego „Mastak”.

13. Alexander Vinokurov
Nauczyciel instrumentów dętych (klarnet, saksofon, flet). Dyrygent i muzyk. Mieszka w Berlinie. Ukończył Państwowy Instytut Kultury w Petersburgu i ma 30-letnie doświadczenie w nauczaniu w Rosji i Niemczech. Gra i uczy dzieci i dorosłych tradycyjnej muzyce klezmerskiej. Przez trzy lata reżyserował projekt w Domu Janusza Korczaka w Berlinie, pierwszej niemieckiej dziecięcej orkiestrze klezmerskiej.
Obecnie prowadzi dwa projekty: 1) nauczanie muzyki klezmerskiej od poziomu podstawowego na klarnecie; 2) autorska metoda nauczania gry na hawajskim instrumencie dętym — Classik Xaphoon dla osób rosyjskojęzycznych z całego świata od poziomu początkowego.  Przygotowuje przyszłych muzyków do studiów w instytucjach muzycznych, prowadzi warsztaty dla zespołów dętych, a także prowadzi konsultacje i szkolenia online. (Niemcy — Rosja).

Każdy uczestnik był oceniany przez jury i zgodnie ze średnią punktacją otrzymał tytuł Laureata 1,2,3 stopnia, lub dyplom wyróżnienia 1,2,3 stopnia.

5 uczestników otrzymało najwyższy średni wynik 100 i zostali zwycięzcami Grand Prix.

Wyniki można zobaczyć tu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Życzymy, abyś nie był usatysfakcjonowany tym, co już zostało osiągnięte, dążyli do kolejnych zwycięstw!

Nowych sukcesów! Niech marzenia się spełnią!

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *